Tek Diş Eksikliği İmplant TedaviDiş implantı, sabit veya hareketli diş protezlerine tutuculuk sağlamak amacıyla kemik içine yerleştirilen ve titanyum alaşımından üretilmiş olan,silindir şekilli bir araçtır.

Diş implantı uygulanmasının amacı; eksik diş veya dişlerin yerine yapılan protezlere; hasta konforunu, fonksiyonunu ve estetiğini geliştirerek destek olmak ve ağız içi – dışı dokuların daha uzun süre fonksiyon görmesine yardımcı olmaktır. Dental implant uygulamaları, uzun yıllardır kullanılmaktadır ve yüksek başarı oranları ile rutin tedavi yöntemleri arasına girmiştir. Uygun bakım sağlandığında, ömür boyu ağızda kalması beklenmektedir.

Diş implantı uygulaması genellikle bölgesel uyuşturma (lokal anestezi) (diş çekimlerinde olduğu gibi) ile yapılır. Tek veya çok sayıda diş eksikliğinde veya tüm dişlerin eksik olduğu durumlarda kullanılabilir.

Bifosfonat tedavisi gören hastaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu ilaçların kullanılması çenelerde, kemik yıkımlarına sebep olabilmektedir. Bifosfonat kullanan hastalarda bu durumun gözden kaçırılmaması gerekir.

Sigara içmek, implant başarısını ve ömrünü azaltır.

Diş eti sağlığının bozuk olması implant başarısını olumsuz yönde etkiler. İmplant yerleştirilmeden önce dişeti sağlığı iyi değilse, implant cerrahisi öncesi tedavi edilmesi gereklidir. Ağız temizliğinin iyi yapılması (düzenli diş ipi ve diş fırçası kullanarak), implant(lar)ın uzun dönemli başarı için çok önemlidir.

İmplant başarısında çok önemli olan diğer hususlar ise kullanılan ürünün yüksek standartta olması, vakaya özel doğru planlama yapılması, asepsi ve antisepsi kurallarına uygun ortamda ve doğru teknikle uygulanmasıdır.

İmplant uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız. 

Soru sormak veya randevu almak için lütfen tıklayınız.