Kliniğimize başvurunuz sırasında diş hekimliği tedavisi öncesinde yapılacak muayene ve değerlendirme, tetkikler, işlemler ve maliyetleri hakkında bilgi sahibi olmak en doğal hakkınızdır.

Mevcut sistemik hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar ve genel sağlık durumunuz ilgili olarak hekiminizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir konuyu saklamış olmanız veya beyan etmemenizden kaynaklanacak sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

Tedavi ve işlemlerin yararlarını, olası risklerini ve maliyetini öğrendikten sonra yapılacak işleme onay verip vermemek sizin kararınıza bağlıdır.

Polikliniğimizde tüm sağlık sektöründe olduğu gibi muayene ücreti alınmaktadır. Özel bir ödeme planı oluşturulmadığı sürece, hizmet sunulduğunda ücreti tahsil edilmektedir. Birden çok seans devam edecek olan, porselen kaplama, kanal tedavisi gibi uygulamalarda ilk seans, ilgili işlemin (örneğin; üst dolgu hariç, kanal tedavisi ücreti tahsil edilir) ücret tahsilatı yapılır.

Ücret tahsilatları nakit, banka kartı, kredi kartı veya sekreteryamızda Fibabanka kredisi kullandırılarak yapılabilmektedir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında aydınlatma/bilgilendirme metnine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İnternet sayfamızı ziyaret ettiğinizde geçerli olan gizlilik ve çerez politikamıza ulaşmak için bu bağlantıyı tıklayınız.

Polikliniğimizde yapılmış olan hareketli protezler 2 yıl ve dolgular 1 yıl içerisinde kırılma, protezdeki dişin düşmesi, dolgunun düşmesi gibi bir durum olduğunda ücretsiz olarak tamir edilmekte/yenilenmektedir.

Metal destekli porselen, zirkonyum kron, tam seramik kron, köprüler ve laminalarda, normal fonksiyon sırasında 5 yıl boyunca olabilecek kırılma durumlarında tamiratı veya yenilemesi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Diş implantı uygulamalarının başarı oranlarının çok yüksek olmasına karşın başarısızlık ihtimalleri de vardır. 5 yıllık takiplerde ortalama %98’e kadar başarı oranları gözlenmektedir. Polikliniğimizde kullanılan tüm diş implantlarının gövde kısımları (kemik içinde yerleştirilen kısmı) için üretici firmalar tarafından ömür boyu ücretsiz değişim garantisi verilmektedir. İmplantların üzerine bağlanan dayanakların (abutment) garanti süresi en az 5 yıldır (markaya göre değişkenlik gösterebilir). İlk 5 yıl içerisinde implantın değişmesi gereken durumlarda ameliyat hizmeti de ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Garanti şartlarımız aşağıdaki durumlarda geçerli değildir:

  1. Diş fırçalama ve diş ipi kullanarak önerilen şekilde ağız bakımı yapılmaması,
  2. Yılda en az bir kez olmak üzere düzenli diş hekimi kontrolü yapılmamış olması,
  3. Tedavi sürecinde veya sonrasında (protez bakımı gibi) diş hekimi tarafından önerilere uyulmaması,
  4. Protezin yere düşmesi, kaza sonucu protezlerde meydana gelecek kırılma veya çatlamalar,
  5. Radyoterapi ve epilepsi gibi genel sağlığı olumsuz etkileyen durumların varlığı.